Правила подачі макетів

1. Якщо у макеті є позначки перфорації, пробивки отворів тощо, обов’язково зазначайте, чи повинні вони продруковуватися, чи це лише позначка для післядрукарських робіт.

2. Якщо поданий макет складається з кількох сторінок, і відсутні будь-які коментарі, то сторінки будуть опрацьовані у порядку: 1-ша сторінка – лице, 2-га сторінка – зворот і т.д. Якщо на одній сторінці будуть розміщені кілька макетів, то вони будуть опрацьовані у порядку: зліва направо і зверху вниз.

3. Якщо у макетах рекламної продукції (візитки, календарики, флаєри тощо) присутні сторінки з різною орієнтацією (альбомна, книжкова), і відсутні будь-які коментарі, наш дизайнер розверне їх на власний розсуд.

4. Файли намагайтеся називати лише латинськими символами і цифрами. Уникайте кирилиці, розділових знаків, апострофа. Назви файлів давайте лише такі, які відповідають їх вмісту. Не залишайте назви файлів стандартними (такі як: “Untitled”, “Рисунок 1″, “Document 1″, “Back up of Рисунок 1″…).

ВИМОГИ ДО МАКЕТІВ. Буклети, візитки, календарі, флаєри, листівки і т. і.

Формат файлів

Електронні оригінал-макети приймаються (для РС платформи) в наступних форматах:

Adobe PDF – pdf до версії 1.7 включно

Adobe Illustrator ai, eps до версії CS6 включно

CorelDraw – cdr до версії X6, eps PostScript3

TIFF

Corel Draw, Adobe Illustartor

Всі шрифти мають бути конвертовані у «криві». Всі векторні ефекти, такі як «контур», «перспектива» та інші трансформації мають бути також конвертовані у криві. Складні градієнти (mesh) повинні бути відрастровані. Растрові зображення мають бути включені у файл макету. 

Всі кольори мають бути визначені як CMYK. Всі сторінки у файлі повинні бути розміщені за порядком і в однаковій орієнтації. Розмір сторінки має відповідати розміру готового виробу. Фонові зображення та графічні елементи оформлення, мають виходити за лінію сторінки на 2 мм (для книжково-журнальної продукції 5 мм). Відстань від лінії обрізки до тексту або значущих елементів зображення повинна бути не менше 2 мм (для книжкової продукції 4 мм). 

У випадку збереження макету в форматі TIFF електронний розмір сторінки має бути більший на 2 мм з кожного боку від розміру готового виробу (для книжково-журнальної продукції 5 мм), а відстань від краю сторінки до тексту або значущих елементів зображення повинна бути не менше 2 мм (для книжкової продукції 4мм).

Растрові зображення 

Растрові зображення (фотографії, текстури) повинні бути представлені в кольоровому просторі CMYK. Оптимальна роздільна здатність растрових зображень (фотографій) має бути не менше 200 dpi, оптимально – 300-400 dpi, максимально – 450 dpi. 

Векторні зображення

Уникайте передачі логотипів, мальованих знаків, схем, діаграм і т.д. в растровому форматі. Для отримання максимальної якості такі зображення слід промальовувати.

PDF

Всі використані у виданні шрифти, растрові зображення мають бути включені у файл макету.

pdf-файл не повинен містити службових міток.

При генерації ПДФ з PS файлів необхідно звернути увагу, щоб векторні об’єкти знаходились над елементами з drop shadow, transparency. В інакшому випадку вони можуть інтерпретуватися як бітмап і мати гіршу якість відтворення.

Генерація PDF з програми Corel Draw:

publish to PDF – settings – PDF Preset: PREPRESS (Допечатная подготовка).

При збереженні у pdf, в параметрах документа активуйте опцію bleed і налаштовуйте – 2 мм (для книжково-журнальної продукції 5 мм).

ШИРОКОФОРМАТНИЙ ДРУК

Електронні оригінал-макети приймаються (для РС платформи) в наступних форматах:

.TIFF

.PSD

.AI, .EPS

Макети повинні бути виконані в розмірі 1:1, (якщо макет масштабований, то вказати масштаб).

Вимоги для растрових макетів:

Модель кольору CMYK.

Усі шари, канали перевести в єдиний шар

Оптимальний об’єм файлу – до 150 Мб.

Роздільна здатність растрових зображень (при размірі 1:1):

для друку розміром 6х3 м і більше – 72-100 dpi;

для друку розміром 1,2х1,8м – 100-150 dpi;

для інтер’єрного друку – 150 dpi.

Вимоги для векторних макетів:

Модель кольору CMYK.

Одне зображення на друк – один файл (без сторінок).

Усі шрифти переведені в криві.

Якщо макет виконаний у масштабі, то у елементах з обводкою (контуром) повинна бути активована опція Scale with image (масштабувати з зображенням).

Ефекти мають бути растровані.

Називати файли у такому порядку:

[розмір макету в мм]_[кількість в шт]_[тип друку]_[матеріал]_[назва]

Наприклад:

1200х1800_2шт_інтерєрний друк_оракал_АВТОМИЙКА.tiff